نحوه نصب ایزوگام

 ۱ ـ نصب

 ۱ـ ۱ ـ قبل از نصب عایق توجه به نکات ذیل ضروری است .

 ۱ـ ۱ ـ ۱ ـ تمام سطوحی که قرار است با عایق رطوبتی محافظت گردند می‏بایست نرم, تمیز و خشک باشد .

۱ـ ۱ ـ ۲ ـ تمام سطوح می‏بایست به طرف آبروها شیب‏بندی شوند تا آب در سطح عایق تجمع ننماید. شیب %۵ توصیه میشود

 ۱ـ ۱ ـ ۳ ـ نصب عایق رطوبتی نباید در دمای محیط کمتر از +۵ درجه و بیشتر از ۴۰ درجه سانتیگراد انجام گیرد .

 ۱ـ ۱ ـ ۴ ـ از باز کردن رولها ونصب آن در هوای نا مناسب یعنی هوای بارانی , برفی تگرگ و طوفانی اجتناب نمائید .

۱ـ ۲ ـ وسایل نصب عایق

 عبارت است از گاز مایع ( کپسول ) شعله پخش کن استاندارد کمچه و ماله بندکنی , تیغ موکت بری , فندک جرقه‏ای , دستکش برزنتی کف چرم ساقه بلند تیغه لاستیکی دسته‏دار, جارو, کفش کف صاف

 یادآوری : استفاده از دستگاههای پخش و نصب عایق رطوبتی نیز مجاز است.

۱ـ ۳ ـ مواد کمک نصب

جهت بالابردن کیفیت عایق کاری وبرطرف کردن دوفازی بین سطح بتنی وعایق رطوبتی توصیه می شود بسته به سطح مورد نصب از پرایمر پیشنهادی واحد فنی شرکت بهمن مشهد استفاده گردد.

در صورت استفاده از مواد کمک نصب(بهمن مشهد) باید توجه داشت که حداقل ۲۴ ساعت بعد از آغشته نمودن سطح بایستی به آن فرصت داده شود تا کاملا خشک شود.

۱ـ ۴ ـ چگونگی باز کردن رول

 بر چسب رول را با تیغ موکت بری ببرید تا ابتدای عایق را آزاد نموده سپس فیلم پلاستیکی را جدا نموده و مطابق مراحل زیر آنرا از سطح عایق جدا نمائید.

 رول پس از جداسازی فیلم پلاستیکی آماده نصب است بنابر این آن را رول نموده مراحل نصب را دنبال نمائید.

 یادآوری : نصب عایق رطوبتی همواره با فیلم پلاستیکی به ضخامت حداکثر ۰/۱ که چسبندگی عایق بر سطح کار را کاهش ندهد بلامانع است .

۱ـ ۵ ـ آماده سازی سطح

۱ـ۵ـ۱ـ چنانچه سطح کار موزائیک باشد نخست آن را با سیمان و دو غاب سیمانی کاملا صاف و یکنواخت نمائید

۲-۵-۱: اگر روی سطح برآمدگیهای نظیر انتهای میلگرد یا سر ستون و یا هر شیئی تیز دیگری وجود دارد آنرا بریده و کاملا با سطح کار تراز نمائید.

۳-۵-۱: قبل از نصب باید تمامی گوشه‏ها و دور تا دور سطوحی که زاویه ۹۰ درجه دارند را با سیمان ماهیچه کشی نمائید به طور کلی عایق روی زوایای ۹۰ درجه نصب نشود .

۱ـ ۶ ـ شیب بندی

 ۱ـ ۶ ـ ۱ ـ سطوحی که آبروهای آن در وسط قرار دارند باید مطابق شکل یک تقسیم بندی و آماده نصب گردند.

 ۱ـ ۶ ـ ۲ ـ سطوحی که آبروها در چهارگوشه قرار دارند باید مطابق شکل دو تقسیم بندی و آماده نصب شوند .

۳-۶-۱ـ کلیه اشیا فلزی مثل کولر , منبع انبساط , چهار پایه‏های فلزی آزاد روی سطح و منبع‏های ذخیره آب را بدون صدمه زدن به آنها از سطح کار جدا نمائید.

۴-۶-۱ـ سطح کار را مطابق بند (۴ ـ ۵) آماده نمائید .

************************************************************************************

رفع نم و رطوبت دیوار و سقف ساختمان

تعمیرات منزل: از گذشته ها تاکنون سعی بر آن شده است دیوار های ساختمان طوری ساخته شود تا از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری شود زیرا نم و رطوبت خسارت جبران ناپذیری را بر ساختمان وارد می کند. امروز در تاسیسات خدمات می خواهیم بررسی انواع نم ها و روش های پیشگیری مقابله با آن به پردازیم با ما همراه باشید.

یکی از این مشکلات نم کشیدن دیوارها و به مرور تخریب شدن آنهاست. در ابتدا به این موضوع می پردازیم که با انجام چه کارهایی می توانید از تخریب دیوارهاجلوگیری کرد؟

رطوبت را کاهش دهید.

یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند باعث بروز این مشکل شود رطوبت خانه ها است. در برخی از خانه ها از وسیله های افزایش رطوبت استفاده می شود که بهتر است میزان کمتری از این وسیله استفاده شود. یکی دیگر از راه های کاهش رطوبت بازکردن پنجره ها است که باعث می شود تا رطوبت خانه خارج شود.

لباس ها را سریع خشک کنید.

بسیاری از خانه ها این روزها آپارتمانی شده اند و دیگر فضایی برای خشک کردن لباس ها وجود ندارد. در این موارد خانم های خانه مجبورهستند تا لباس ها را در خانه خشک کنند. یکی دیگر از عواملی که باعث نم کشیدن دیوارها می شود زیادماندن لباس های خیس در فضای خانه است. سعی کنید تا به سرعت لباس ها را خشک کنید. همچنین در داخل خانه رطوبت نیز افزایش می یابد.

درهنگام شستن دیوارها مراقب باشید.

در هنگام شستن دیوارها مواظب باشید از آب زیادی استفاده نکنید. برخی از خانواده ها برای اینکه دیوار تمیزتری داشته باشند در مدت های کوتاه دیوار خانه ها را می شویند و همچنین استفاده از مواد شوینده برای تعداد دفعات زیاد می تواند باعث این مشکل و همچنین از بین رفتن رنگ دیوار شود.